PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تورنت چیست ؟ و چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم؟

Meisam
12-07-2008, 02:04
تورنت چیست ؟ و چگونه از تورنت فایل دانلود کنیم؟

torrent یک شبکه اشتراک گذاری فایل بین کاربران است. یعنی کاربران این شبکه فایل هایی رو که روی کامپیوترشون دارن، با کمک یک برنامه خاص بین بقیه کاربران به اشتراک میذارن. حالا شما میری و بعضی سایت ها مانند torrentz.com به شما این امکان رو میده که روی کامپیوتر های هزاران نفر در سراسر جهان جستجو کنید و از روی کامپیوترشون فایل هایی رو که خیلی جاها پیدا نمیشه دانلود کنید. توجه کنید که دانلود در این شبکه از طریق اتصال کاربران به یکدیگر صورت میگیرد و نه از طریق دانلود از روی یک سایت خاص.

چه برنامه ای مورد نیاز است؟
یکی از بهترین برنامه ها utorrent هستش و چند تا دیگه مثل Azureus و....
دانلودش کنید و نصبش کنید تا بریم مرحله بعد . این برنامه امکان آپلود و دانلود از شبکه تورنت رو براتون فراهم میکند. در این شبکه فایلی، آپلود به معنای ارسال فایل به دیگران و دانلود به معنای دریافت فایل از دیگران است.

فایل تورنت چیست ؟

وقتی برنامه تورنت یا آزوروس رو نصب کردین ، میتونید برید و در سایتی مانندtorrentz.com یا mininova.org در مورد اون چیزی که میخواهید جستجو کنید. مثلا کارتون shrek 3 ([Only registered and activated users can see links]) را در این جا جستجو کردیم. حالا در جدولی که براتون میاره، نشون میده که این فایل چند بار روی شبکه تورنت به اشتراک گذاشته شده و یکسری اطلاعات دیگه هم در موردش میده. حالا روی عنوان ستون SEEDs کلیک کنید تا بر اساس اون فیلد، کل جدول رو براتون مرتب کنه.
seed کامپیوترهایی هستند که یک فایل روشون هست و برنامه از روی اون کامپیوترها فایل رو دانلود میکنه. هر چه تعداد seed های یک فایل بیشتر باشه، بهتر است. Leecher هم کسانی هستند که در حال دانلود فایل مورد نظر از روی SEED ها هستند.
حالا روی عنوان اولیش کلیک کنید. وارد یک صفحه میشه که توش یک لینک داره با عنوان Download this torrent . این لینک ، لینک فایل تورنت است.(همون فایل که شامل اطلاعات لازم جهت دانلود فایل اصلی است). اگه برنامه تورنت باز نیست اول برنامتون رو اجرا کنید و بعدش روی این لینک کلیک کنید گوشه سمت چپ بالا . بعدش یک فایل تورنت رو که از قبل دانلود کردید رو انتخاب کنید
فایل دانلود شده در پوشه my documents شما ذخیره خواهد شد. یا با کلیک راست روی فایل در حال دانلود و گزینه هایی که داره می تونید محلشو پیدا کنید

مزایای تورنت:
- اگر وسط دانلود خواستید کامپیوتر رو خاموش کنید مشکلی نیست . فقط قبلش باید برنامه رو ببندین . برنامه خودش حواسش هست که تا کجای فایل رو دانلود کرده و شما از این لحاظ هیچ کاری لازم نیست انجام بدین.

- این شبکه معمولا برای اشتراک گذاری و دانلود فایل های خیلی بزرگ استفاده میشه و معمولا برای دانلود فیلم ، موزیک ، ویدئوکلیپ و مانند اینها استفاده میشه و با یک اینترنت 128k میتونید تا روزی 1 گیگ دانلود کنید.

- در شبکه تورنت سرعت دانلود خیلی بهتر از شبکه های اشتراک گذاری دیگری مانند e-mule است و شما کمتر در صف انتظار دانلود قرار میگیرد. در شبکه ای-میول معمولا شما برای دانلود هر فایل چند دقیقه و یا چند ساعت در صف انتظار قرار میگیرید و دانلود پس از اینکه نوبت شما رسید شروع میشه. اما در شبکه تورنت این اتفاق به ندرت می افتد.
Azureus
azureus.sourceforge.net/

BitComet
bitcomet.com/doc/download.htm

uTorrent
utorrent.com/download.php

BitLord
bitlord.com/download.php

تمامی نرم افزار ها مجانی هستن

خوب برای استفاده از نرم افزار Azureus شما نیاز به جاوا دارید که روی سیستمتون نصب کنید

چون این نرم افزار تحت جاوا نوشته شده میتونید برید تو سایت جاوا java.com تو بخش دانلودش راحت دانلودکنید

تاپیک درخواست لینک تورنت
[Only registered and activated users can see links]
دانلود utorrent 1.8

Meisam
12-07-2008, 02:27
10 سایت برتر بیت تورنت در سال 2007 ([Only registered and activated users can see links])

سایت های Bittorrent در سال 2007 یکی از پر ترافیک ترین سایتهای دنیای اینترنت بودند که نشان از استقبال هر چه بیشتر کاربران و روی آوردن ۀنها به این پدیده اینترنتی میدهد.
سایت Mininova ([Only registered and activated users can see links]) بالاتر از دو رقیب دیگر خود یعنی IsoHunt ([Only registered and activated users can see links]) و The Pirate Bay ([Only registered and activated users can see links]) قرار گرفت و وب سایت بسیار مشهور TorrentSpy ([Only registered and activated users can see links]) که در سال گذشته محبوب ترین سایت بیت تورنت معرفی شد امسال در کمال ناباوری به رده ششم سقوط کرد !!
در ادامه قصد داریم لیست 10 سایت برتر دنیای بینت تورنت در سال 2007 که با توجه به نتایج سایت Alexa ([Only registered and activated users can see links]) و آمارهای جانبی ارائه شده بدست آمده است را معرفی کنیم.

1- Mininova ([Only registered and activated users can see links])
بی شک Mininova را میتوان پر بازدید کننده ترین سایت بیت تورنت معرفی کرد که در ماه نوامبر امسال 50 سایت برتر دنیای اینترنت قرار گرفت.
Alexa rank: 46

2- IsoHunt ([Only registered and activated users can see links])
IsoHunt امسال نیز به رشد خود ادامه داد. در ماه سپتامبر بدلیل دادخواهی MPAA و مشکلات بوجود امده مجبور شدند دستیابی کاربران آمریکایی خود را مسدود سازند اما این امر تاثیری بر میران بازدیدکنندگان سایت نداشت.
Alexa rank: 143

3- The Pirate Bay ([Only registered and activated users can see links])
این سایت نیز امسال سر و صدا های زیادی را به راه انداخت که موجب شد جز برترین وبسایتهای بیت تورنت قرار بگیرد اما با اختلاف اندکی مقام دومی را به IsoHunt واگذار کرد.
Alexa rank: 147

4- Torrentz ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 160

5- BTjunkie ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 445

6- TorrentSpy ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 461

7- TorrentPortal ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 481

8- GamesTorrents ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 583

9- TorrentReactor ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 604

10- BTmon ([Only registered and activated users can see links])
Alexa rank: 673

MJ
12-07-2008, 20:12
سلام
چند تا سوال دارم:
و با یک اینترنت 128k میتونید تا روزی 1 گیگ دانلود کنید.

1.از محدودیت دانلود ای دی اس التم کم میشه؟
2.ضمن اینکه وقتی سرعت ای دی اس الت مثلا 256 باشه چطوری می تونی با سرعت بیشتر از این دانلود کنی؟
3.راهی هست که بدون گرفتن شارژ ADSl از فایل های تورنت به صورت آفلاین استفاده کنی؟

Meisam
12-08-2008, 00:28
سلام
چند تا سوال دارم:

1.از محدودیت دانلود ای دی اس التم کم میشه؟
2.ضمن اینکه وقتی سرعت ای دی اس الت مثلا 256 باشه چطوری می تونی با سرعت بیشتر از این دانلود کنی؟
3.راهی هست که بدون گرفتن شارژ ADSl از فایل های تورنت به صورت آفلاین استفاده کنی؟

شما دانلود می کنی از سیستم های طرف مقابل و در ضمن اپلود هم باید بکنی بنابراین از ترنسفرت کم میشه اونم دوبل
اون تاپیک درخواست از تورنت زدم اون اپلودش خیلی کمه :d میشه همون دانلود چون فرق فوکوله (-{ لینکاش :;l:
مثلا الان دارم با اینترنت 1 مگ با 120 در ثانیه دانلود می کنم اپلودم 1 کیلو بایت در ثانیه هستش یا 0.1 کیلوبایت در ثانیه
بستگی به لینک تورنت و سرعتش داره:d اگر سیدر جیگری داشته باشی سرعتت خوب میشه (-{

نه پسر به هر حال از ترسفرت کم میشه ولی چیزی که مهمه اینه که محدودیت زمانی معنا نداره و رپیدشر میره پی کار خودش
در ضمن این وسط سیستمت خاموش بشه برق بره فیوز بپره ای دی اس ال قطع شه مشکلی نیست :d

صبانت که شبا مجانیه خوب اون موقع دانلود کن :;l:

R@min
12-08-2008, 00:42
بهترین برنامه برای دانلود از تورنت bitloard هست // خودم تمام برنامه های دانلود از تورنت رو امتحان کردم هیچ کدومشون کاراییش مثل بیت لرد نیست , سرعتشم بیشتره
صبانت که شبا مجانیه خوب اون موقع دانلود کن
تورنتو بستن , شبا نه دیگه میشه از رپید دانلود کرد نه از تورنت :| (خوش به حالمون)

Meisam
12-08-2008, 01:20
بهترین برنامه برای دانلود از تورنت bitloard هست // خودم تمام برنامه های دانلود از تورنت رو امتحان کردم هیچ کدومشون کاراییش مثل بیت لرد نیست , سرعتشم بیشتره

تورنتو بستن , شبا نه دیگه میشه از رپید دانلود کرد نه از تورنت :| (خوش به حالمون)

من که از این یوتورنت راضیم به نظرم لینک خیلی مهمتر از نرم افزاره و سیدرهاش که انلاین باشن یا نه . ای پی یو رو دینای کنن یا نه . سرعتشون خوب باشه یا نه و در اخر هم سرعت خود شما

مگااپلود که هست در ضمن سایت های زیادی هست که لینک مستقیم رپید میده :d

MJ
12-08-2008, 01:35
دوبار جواب دادی خوب بفهمم؟:d:
شما دانلود می کنی از سیستم های طرف مقابل و در ضمن اپلود هم باید بکنی بنابراین از ترنسفرت کم میشه اونم دوبل
اون تاپیک درخواست از تورنت زدم اون اپلودش خیلی کمه :d میشه همون دانلود چون فرق فوکوله (-{ لینکاش :;l:
مثلا الان دارم با اینترنت 1 مگ با 120 در ثانیه دانلود می کنم اپلودم 1 کیلو بایت در ثانیه هستش یا 0.1 کیلوبایت در ثانیه
بستگی به لینک تورنت و سرعتش داره:d اگر سیدر جیگری داشته باشی سرعتت خوب میشه (-{

نه پسر به هر حال از ترسفرت کم میشه ولی چیزی که مهمه اینه که محدودیت زمانی معنا نداره و رپیدشر میره پی کار خودش
در ضمن این وسط سیستمت خاموش بشه برق بره فیوز بپره ای دی اس ال قطع شه مشکلی نیست :d

صبانت که شبا مجانیه خوب اون موقع دانلود کن :;l:

پس اینجور که معلومه پارس اسپیس خیلی بهتره::Ma
ولی فکر کنم این تورنت خوبیش این باشه هر چی بخوای توش پیدا میشه
مثلا آهنگ های ایرانی و اینجور چیزا رو هم میشه توش سرچ کرد؟:-b

Meisam
12-08-2008, 01:51
دوبار جواب دادی خوب بفهمم؟:d:

پس اینجور که معلومه پارس اسپیس خیلی بهتره::Ma
ولی فکر کنم این تورنت خوبیش این باشه هر چی بخوای توش پیدا میشه
مثلا آهنگ های ایرانی و اینجور چیزا رو هم میشه توش سرچ کرد؟:-b

سایت های تورنت فارسی هم هست :d
ولی اهنگ ایرانی که سایت های موزیک ایرانی هست که بهتر لینک مستقیم با رزیوم :;l:

===
اولین فایل ها تو اینترنت از طریق تورنت SHARE می شن بعد میاد تو رپید شر و سایت های وارز و سایت های اپلود

هر چی بخوای توش هست :d نرم افزار - فیلم -بازی-موسیقی - شو -سریال و MP3 و ...

مثلا فیلم هایی که اخرش مینویسه AXXO توسط یه کاربر با همین نام SHARE میشه (-{

Meisam
12-13-2008, 02:38
معرفی بهترین سایتهای مرجع برای دانلود فایلهای تورنت

دارای 450000 تورنت در دیتابیس اصلی خود می باشد و مزیت آن وجود فایلهای درست و نبودن فایلهای تقلبی است و حتی فایلهایی که دارای مضمون ISOhunt release می باشند مستقیم توسط خود مدیران این سایت تست شده و در دسترس قرار گرفته اند.
Motion Picture Association of America یعنی MPAA از سایت isohunt به دلیل رعایت نکردن کپی رایت شکایت کرده. این سایت کانادایی می باشد.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
این سایت دارای 110000 فایل تورنت در دیتابیس خود میباشد و در حال حاضر نزدیک به 250000 کاربر دارد. این سایت خود را تابع قوانین کپی رایت می داند.
این سایت اظهار کرده است که جستجو و استفاده از torrentspy در آینده برای کاربران آمریکایی ممنوع خواهد شد و دلیل آن نیز فشارهای MPAA میباشد. البته برای کاربران ایرانی نیز از مدتها قبل ممنوع شده و دلیل آن نیز وجود محتویات مستهجن بیان شده است.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
این سایت بیشتر یک موتور جستجوی تورنت می باشد و روز به روز در حال کسب محبوبیت بیشتری میباشد.

این سایت در دیتابیس خود نزدیک به 190000 فایل تورنت دارد و مینی نوا معروف تر و موفق تر از سوپرنوا که یکی از قدیمیترین و بزرگترین سایتهای تورنت بود می باشد.

دارای 410000 فایل تورنت در دیتابیس خود میباشد و همچنین نزدیک به 250000 کاربر دارد نردیک به 40 میلیون دانلود کننده و حدود 2میلیون و 700 هزار اشتراک گذارنده را در خود جا داده است.
یک سایت جستجوگر بین دیتابیسهای مختلف سایر سایتهای تورنت می باشد.
این سایت تورنت نیز شبیه به isohunt مورد شکایت MPAA می باشد و احتمال زیادی برای بسته شدن آن وجود دارد

این سایت دارای بزرگترین آرشیو تورنت می باشد بالغ بر 796000 فایل. همچنین زادگاه فرمت تورنت در این سایت است. سایت خلیج دزد دریایی در سال 2006 توسط چندی از مقامات سوئدی بسته شد ولی بعد از چند ماه دوباره راه اندازی شد و فعلا نیز کپی دوم دیتابیس دزد دریایی نزد پلیس برای تحقیقات می باشد.

HoJJaT_007
12-17-2008, 22:11
یه نکته

میتونید کاری کنید که شما اصلا آپلود نکنید و فقط دانلود .

که اون موقع دوبل نمیره

Meisam
12-18-2008, 00:35
نه نمیشه اپلود باید بشه ولی نکات ریزی هست میشه اپلود رو کم کرد بدون اینکه تنظیمات رو دست بزنی
از روی تجربه می گم !

1- تعداد seed ها و peer ها هر کدوم زیر 100 باشه من حدود 40 50 تا رو ترجیح می دم هر چی تعداد بیشتر باشه تعداد connection بیشتر و سرعت دانلود پایین تر میاد و باید تعداد connection رو کم کنی در اون صورت
هر چی بیشتر باشن زمان دانلود هم بیشتر طول می کشه :d
2- نسبت seed ها خیلی بیشتر از peer ها باشه یا حداقل برابر باشه اگر هم کمتر هست زیاد فاصله نداشته باشه وگرنه باید اپلود کنی (-{
البته بستگی به حجم فایل هم داره مسلما اگر فایلت 4 5 گیگی باشه با سید 40 50 تایی باید اپلود هم بکنی

مثلا من برای زیر 50 مگ اپلودم خیلی کمه در حدود 3 4 مگ یا ماکسش 7 8 مگ
بعضی مواقع هم شده 700 مگ دانلود کردم 4 5 مگ اپلود کردم :;l:
یا یه مثال بد: سید و پیر هر کدوم 400 بودن الان 560مگ دانلود کردم ولی 900 مگ اپلود کردم فیلم هنوز دانلود نشده