PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ثبت نام فرم اهداء عضو


homa_a
06-09-2010, 15:19
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])


::. دریافت فرم اهداء عضو .عضویت سریع و آسان ([Only registered and activated users can see links]) - کلیک کنید .::
::. دفتر یادبود اهداء عضو ([Only registered and activated users can see links]) .::
::. سوالات متداول در خصوص مرگ مغزی و پیوند اعضاء ([Only registered and activated users can see links]) .::
نظرات و ایده های خود را برای ما در دفتر یادبود اهداء عضو ([Only registered and activated users can see links]) شفا ثبت کنید .


جهت مکاتبهپستی
تهران - کدپستی : 1955841452 ، صندوق پستی : 634-19575
جهت تماس تلفنی
تلفن ( از ساعت 8:00 الی 14:00) - 9419 2010 (021) و 20109966 (021)
دورنما - 20109966 (021)
جهت ارسالنامه الکترونیکی
جهت پرسش در مورد وضعیت کارت info@ehda.ir (-------------------------------------------------info@ehda.ir)
جهت پرسش در مورد فرآیند اهدای عضو QA@ehda.ir (QA@ehda.ir)
جهت پرسش در مورد شناسه کاربری و رمز عبور admin@ehda.ir (admin@ehda.ir)
جهت ارائه پیشنهادات و انتقادات admin@ehda.ir (admin@ehda.ir)
جهت پرسش در مورد نحوه عضویت در طرح سفیران safiran@ehda.ir (safiran@ehda.ir)


چنانچه در گذشته در سایت ایران اهداء فرم اهدای عضو را تکمیل نکرده اید می توانید با کلیک بر روی [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])وارد صفحه فرم اهدای عضو شده و آن را تکمیل کنید.
بعد از تکمیل فرم و تائید نهایی آن توسط شما در صورت صحت اطلاعات و کامل بودن مشخصات اطلاعات شما تائید شده و کارتی برای شما صادر خواهد شد.
کارت صادر شده به آدرسی که در فرم تکمیل می کنید ارسال شده و بعد از چند ماه از تکمیل فرم به دست شما خواهد رسید.
این کارت علاوه بر تاثیر مثبت در فرهنگ سازی، نشان دهنده رضایت شخصی شما از اهدای عضو بوده و جنبه قانونی نخواهد داشت و در صورت وقوع مرگ مغزی رضایت اولیای دم لازم خواهد بود .لذا خواهشمندیم بعد از تکمیل فرم و دریافت کارت این موضوع را با خانواده خود در میان بگذارید.
برای تکمیل فرم همراه داشتن مشخصات شخصی کافی بوده و احتیاجی به عکس نمی باشد. نمونه کارت اهدای عضو را در زیر میتوانید ببینید.


[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
معرفي واحد
امروز ما در جامعه ای زندگی می کنيم که هزاران بيمار محتاج عضو پيوندی با رنج بسيار در انتظار دريافت عضو پيوندی، روزهای عمر خود را سپری می کنند و هر روز نيز بر تعداد اين بيماران افزوده می گردد و بعلت کمبود اعضای اهدايی ، متاسفانه درصد زيادی از اين بيماران در ليستهای انتظار فوت می کند. اين در حالی است که همه روزه با مواردی از مرگ مغزی در بيمارستانهای سراسر کشور مواجه می شويم که يک مرگ غيرقابل برگشت می باشد و با نگهداری قلب و تنفس بيمار با دستگاه، سيستم درمانی متحمل هزينه های اضافی می شود و خانواده بيمار گرفتار مشکلات عديده می گردد، در حاليکه اعضای بدن اين بيماران می تواند باعث نجات جان بيماران زيادی گردد.
براساس يک مطالعه که در سال 1379 انجام گرفت عليرغم تمايل و کشش مثبتی که افراد جامعه ما به اين موضوع دارند بدليل متناسب نبودن نگرش آنها با ميزان آگاهی در رابطه با اهداﺀ عضو و پیوند در ایران، نمی توان مطمئن بود که خانواده ها در لحظه بروز حادثه بتوانند تصميم درستی بگيرند.
لازم بود تا به طرق مختلف و با بکارگيری تمامی امکانات از جمله رسانه های گروهی و برنامه های آموزشی، آگاهی عموم جامعه را در اين خصوص افزايش دهيم تا ذهنيت و شناخت عموم مردم بسوی انطباق مرگ مغزی با مرگ کامل و غير قابل برگشت سوق يابد و شاهد عنيت يافتن نگرش مثبت مردم ايران در رفتارشان باشيم.
با توجه به اهمیت فرهنگ سازی، پس از شکل گیری واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی در سال 1381، کمیته ای با هدف ارتقا سطح آگاهی عموم جامعه در چارت سازمانی این واحد پیش بینی گردید .
این کمیته فعالیتهای خود را از مرداد ماه 1384، آغاز کرده است و در این مدت کوتاه به نتایج چشمگیری رسیده است. برگزاری دومین سالگرد "جشن نفس، جشن زندگی"، توزیع پمفلتهای آموزشی به سراسر کشور، برگزاری کارگاه آموزشی و سخنرانی در برخی از مجامع از جمله فعالیتهای این واحد بوده است.
همچنین تا به امروز ، در ايران دسترسي به " کارت اهداء عضو " از طريق اينترنت امکان پذير نبوده است. ما مفتخريم که اولين ابداع کننده اين روش در ميهن اسلامي هستیم.
چشم انداز ما
اين واحد ديدگاه خويش را در شناسايي بيشتر اهدا کنندگان مرگ مغزي و به دنبال آن تعداد بيشتر موارد اهداء عضو جستجو مي کند. چشم به آينده اي دوخته ايم که در آن، هيچ زن و مردي در ليست انتظار پيوند، جان خود را از دست ندهد.
برنامه هاي آينده


ارتباط مستمر و قوي با مراکز اورژانس کشور در استفاده از امداد هوايي و زميني
برپایی همایشها و جلسات سخنرانی در سراسر کشور با هدف ترویج فرهنگ اهدا عضو
ارتباط مستمر با رسانه های مردمی عمومی در جهت پوشش هرچه کاملتر اخبار مربوط به اهدا عضو در ایران


شما می توانید کمکهای نقدی خود را به شماره حساب 300700 بانک رفاه، شعبه دکتر مسیح دانشوری واریز نمایید و رسید آنرا همراه با مشخصات کامل خود، به دورنما (فکس) و یا آدرس پستی ما ارسال نمایید.
تهران - کد پستی: 19569 صندوق پستی: 154-19575
دور نما: 9966 2010 (021)

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفنهای 9966 2010 (021) - 9419 2010 (021) تماس حاصل فرمایید.