Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 512

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 441

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 443

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 452

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'type' in [path]/includes/class_postbit.php(294) : eval()'d code on line 169
در آمد یک دندان پزشک
شما عضو بهترین نیستید, جهت استفاه از امکانات بیشتر ثبت نام کنید.    
بهترین انجمن،انجمن های نرم افزار،بازی ،سخت افزار،موبایل،فیلم،دانلود،ورزشی،علمی،تفریحی  

بازگشت   بهترین انجمن،انجمن های نرم افزار،بازی ،سخت افزار،موبایل،فیلم،دانلود،ورزشی،علمی،تفریحی > علمی > علوم بالینی > دندانپزشکی

تبلیغات

ثبت نام سریع
براي استفاده از تمامي امكانات پي سي لردز و دانلود مطالب و شركت كردن در مباحث در كمتر از يك دقيقه ثبت نام نماييد

نام کاربری رمز عبور تكرار رمز عبور ایمیل تکرار ایمیل
Birthday:      
سوال تصادفی
  قوانين انجمن را قبول ميكنم 

ارسال موضوع جدیدپاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 09-03-2010, 12:41   #1
homa_a
همکار ریاضی-فیزیک-بالینی

homa_a آواتار ها

Atomica Champion!
Assault Paintball Champion!
Ace Blackjack Champion!
American Poker II Champion!
Armadillo Cowboy Club Champion!
Armless Invaders Champion!
Alchemy Champion!
Air Strike Champion!
Alpine Escape Champion!
Four Balls Champion!
بازی هوش ! Champion!
Fish Tales Champion!
Poker Champion!
Blackjack Champion!
Crazy Closet Champion!
Stoner Champion!
Explomaniac Champion!
Market Delivery Champion!

محل سکونت: ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ |̡̡̡ ̡ ̴̡�
تعداد تشکر (از کاربران دیگر): 9,788
تشکر شده 4,559 بار برای 2,079 ارسال برتر

نمایش مدالها

پیش فرض در آمد یک دندان پزشک

این نوشته را در پاسخ به یک سوآل از جانب دوستی که مهندس مکانیک بود و در آمد ماهیانه یا سالیانه ی یک دندان پزشک را جویا شده بود نوشتم. و به نظرم می آید بحثی است که جا برای گفت و شنود داشته باشد. از دوستان و هم کاران ارج مندم می خواهم موضوع را ادامه دهند. با نوشتن این مطلب به نظرم رسید که کار صنفی بیشتری برای حمایت از جامعه دندان پزشکی نیاز است.

درآمد یک دندان پزشک سالانه یا ماهیانه چه قدر است؟

پاسخ درست و دقیقی به این سوآل نمی توان داد. همان طور که در پرسش تان اشاره کردید شما یک مهندس مکانیک هستید و خب مسلم است که نمی توان مشخص کرد که در آمد یک مهندس مکانیک یا عمران یا ... (به طور اعم) ماهیانه یا سالیانه چه قدر است! همکاران شما ممکن است کارمند شرکت دولتی یا خصوصی باشند و حقوق بگیرند، ممکن است مدیر یک شرکت کوچک یا بزرگ باشند که به حسب نوع فعالیت شان در آمد های به شدت متفاوتی داشته باشند.
دندان پزشکان نیز بسته به سن و سابقه و شهر محل فعالیت و نحوه فعالیت و ... ممکن است در آمد های مختلفی داشته باشند.
سربسته ضرب المثل «آواز دهل شنیدن از دور خوش است» را یاد آور می شوم و حدودی از هزینه ها و در آمد ها را (از دیدگاه و تجارب خودم) باز گو می کنم. تاکید می نمایم که این موضوع برداشت و محاسبات شخصی خود من بوده و به هیچ عنوان قصد دیگری از این محاسبات مطرح نمی باشد.
دندانپزشکانی که فعالیت دندانپزشکی آزاد می کنند و کارمند دولت نیستند، تحت پوشش هیچ سازمان بیمه گری نیستند و در صورتی که راسا اقدام نکنند هیچ گونه سابقه کار و حقوق بازنشستگی و مستمری برای ایشان متصور نیست.
هر دندان پزشک بابت فعالیت در هر مطبی که تاسیس می کند، سالیانه مالیات می پردازد که حد اقل این مالیات مصوب، حدود ششصد هزار تومان در سال است.
هر دندان پزشک برای تجهیز مطب خود (با تجهیزات متوسط) هزینه ای حدود چهل تا شصت میلیون تومان را متحمل می شود که در صورت اخذ وام یا خرید اقساطی می توان با حساب استهلاک و هزینه تعمیر و نگهداری، ماهیانه دو میلیون تومان هزینه تجهیزات مطب را متصور شد.
هر دندان پزشک برای تدارک محل مطب خود نیاز به مکانی با امکانات مناسب و کف و دیوار قابل شست شو و تهویه و جریان آب مناسب و فضایی حدود شصت متر دارد که اجاره آن بسته به محل، به طول مثال در شهر تهران رقمی حدود چهارصد هزار تا یک میلیون تومان در ماه است.
هر دندان پزشک در مطب خود نیاز به یک منشی و یک دستیار دارد که باید رقمی حدود پانصد هزار تومان برای آن در نظر گرفت.
هزینه های آب و برق و گاز و تلفن ماهیانه حدود شصت هزار تومان می باشد.
هزینه مواد مصرفی دندان پزشکی و دستمزد لابراتوار نیز حدود بیست درصد کل هزینه درمان ماخوذه از بیمار را در بر می گیرد.
هزینه های شرکت در باز آموزی ها و کنفرانس های اجباری سالیانه حدود صد و بیست هزار تومان است.
از طرفی یک دندان پزشک فعال که مطب پر مراجعه ای داشته باشد، می تواند روزانه هشت ساعت کار کند و به طور متوسط روزانه هفت تا ده بیمار بپذیرد. با توجه به این که درمان های دندانپزشکی معمولا بیش از یک جلسه به طول می انجامد، با تعرفه های مناسب، هر بیمار در هر جلسه حدود سی تا چهل هزار تومان بابت هزینه درمان خود خواهد پرداخت.
با احتساب بیست و دو روز کار در ماه و انجام درمان روی هشت بیمار در روز رقمی حدود شش میلیون تومان در یافتی نا خالص هر دندان پزشک است که باز با اوضاع کنونی، پذیرش بیمار به تعداد فوق همیشه امکان پذیر نیست.
با محاسبه موارد فوق، در شرایط مناسب و وجود دائمی مراجعه کننده، رقمی حدود یک میلیون و دویست تا یک میلیون و هشتصد هزار تومان در آمد ماهیانه هر دندان پزشک است.
مضافا باید توجه داشت که دندان پزشکی یک حرفه آزاد است و دندان پزشک از کار دست خود ارتزاق می کند. در معادلات فوق حقایقی مانند کاهش توانایی دندانپزشک با گذشت سن، ایجاد ناراحتی ها و بیماری های وحشتناک مانند درد مهره گردن و کمر و درد دست، تعطیلات طولانی مدت در ماه هایی از سال، کاهش چشم گیر مراجعه کننده در ماه هایی مانند ماه روزه داری و ... در نظر گرفته نشده است.
از طرفی توجه به این نکته ضروری است که دندان پزشک از طریق اخذ دستمزد خدمات از بیماران کسب در آمد می کند و امکان تولید انبوه یا درمان انبوه در زمینه درمان انسان ها وجود ندارد. بنا بر این در آمد دندان پزشک سقف محدودی دارد و هرگز دندانپزشک از طریق کار درمانی و دندانپزشکی قادر به کسب درآمد بیش از آن سقف نخواهد بود. موضوعی که به عنوان مثال در رشته های مهندسی و یا تولید صادق نیست. و یک ساختمان ساز یا یک تولید کننده صنعتی قادر است با روش های مناسب و استفاده از تکنولوژی نوین و افزایش تولید و توسعه فعالیت به سودی شاید ده ها برابر سود ماه های اول فعالیت نایل شود.
مجددا تاکید می کنم که ارقام و اعداد فوق به صورت حدوی و جهت کار یک دندان پزشک عمومی و با تعرفه ها و امکانات متوسط محاسبه گردیده است و نگارنده هیچ ادعایی در مورد قطعی یا دقیق بودن میزان هزینه ها و در آمد ها ندارد.

[ديدن این لینک مخصوص کاربران است. شما هم کافیست 20 ثانیه از وقت خود را صرف ثبت نام نمایید تا به جمع کاربران ما بپیوندید و از تمامی مطالب استفاده کنید]

امضای homa_a
گيرم که باخته ام!!اما کسي جرات ندارد به من دست بزند يا از صفحه بازي بيرونم بيندازد، شوخي نيست من شاه شطرنجم!!
تخريب مي کنم آنچه را که نمي توانم باب ميلم بسازم
لزومي ندارد من هماني باشم که تو فکر مي کني ، من هماني ام که حتي فکرش را هم نمي تواني بکني..
لبخند مي زنم و او فکر ميکند بازي را برده ، هرگز نمي فهمد با هر کسي رقابت نمي کنم..
درگير من نشو، همـدم نميشوم
من مسئول حرفها و رفتارهايم هستم، اما مسئول برداشت شما از آنها نيستم

homa_a آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات P30lords

ارسال موضوع جدیدپاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش