Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 512

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 441

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 443

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 452

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518
نكات بهداشتي درمورد لباس هاي تاناكورا!
شما عضو بهترین نیستید, جهت استفاه از امکانات بیشتر ثبت نام کنید.    
بهترین انجمن،انجمن های نرم افزار،بازی ،سخت افزار،موبایل،فیلم،دانلود،ورزشی،علمی،تفریحی  

بازگشت   بهترین انجمن،انجمن های نرم افزار،بازی ،سخت افزار،موبایل،فیلم،دانلود،ورزشی،علمی،تفریحی > علمی > علوم بالینی > توصیه ها و نکات بهداشتی و ایمنی

توصیه ها و نکات بهداشتی و ایمنی توصیه ها و نکات بهداشتی و ایمنی

تبلیغات
ثبت نام سریع
براي استفاده از تمامي امكانات پي سي لردز و دانلود مطالب و شركت كردن در مباحث در كمتر از يك دقيقه ثبت نام نماييد

نام کاربری رمز عبور تكرار رمز عبور ایمیل تکرار ایمیل
Birthday:      
سوال تصادفی
  قوانين انجمن را قبول ميكنم 

ارسال موضوع جدیدپاسخ
 
ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 08-04-2008, 16:34   #1
rahe kavir
مدیر بازنشسته(گفتگ وی آزاد)
 
rahe kavir آواتار ها
 
Tetris Champion!
تاریخ عضویت: Nov 2007
محل سکونت: هرجادلم پربكشه
نوشته ها: 7,583
تعداد تشکر (از کاربران دیگر): 2,850
تشکر شده 6,159 بار برای 2,908 ارسال برتر
rahe kavir به Yahoo ارسال پیام
Exclamation نكات بهداشتي درمورد لباس هاي تاناكورا!

استفاده از لباسهاي دست دوم موسوم به «تاناكورا» تقريبا 15 سال است كه در كشور ما باب شده و هنوز شاهد خريد و فروش اين لباسها هستيم و مشتري‌هاي پر و پا قرص خود را دارند. مشتري‌هايي كه نه فقط به خاطر مشكلات اقتصادي به سمت اين لباسها كشيده شده‌اند بلكه عده زيادي از آنها معتقدند به دليل تنوع و جنس خوب آنها كه در مقايسه با قيمت‌شان واقعا مي‌ارزند اقدام به خريد اين لباسها مي‌كنند.
لباسهاي تاناكورا در بعضي مناطق مرزي به حدي گسترش يافته كه بازارچه‌هاي بزرگي را به خود اختصاص داده و اين لباسها بدون هيچ مانعي به راحتي خريد و فروش مي‌شوند و با توجه به حجم زياد آنها و بازارچه‌هايي كه براي آنها تشكيل شده نمي‌توان فرض كرد كه به صورت غير قانوني و بدون مجوز وارد كشور مي‌شوند.
يكي از كساني كه زماني در يكي از مناطق مرزي كشور زندگي كرده و مصرف كننده اين لباسها بوده مي‌گويد: لباسهاي تاناكورا از زمان جنگ وارد شهر ما شد و چون اوضاع اقتصادي مردم در آن زمان خيلي نابسمانان بود وجود لباسهايي كه هم جنس و دوام خوبي دارند و هم بسيار ارزانند يك موقعيت استثنايي بود.
البته بعد از مدتي به حدي در بين مردم خريد اين لباسها عادي شده بود كه هيچ كس خريدش را پنهان نمي‌كرد و حتي كساني كه به عنوان مهمان به شهر ما مي‌آمدند از تاناكورا استقبال مي‌كردند.
اين مصرف كننده در ادامه صحبت‌هايش تاكيد مي‌كند: هيچ وقت نشنيديم كه براي كسي به خاطر پوشيدن اين لباسها مشكل بهداشتي خاصي پيش آيد.
وي همچنين در مورد تشكيل بازار تاناكورا در شهرستان تعريف كرد: يك بار يكي از اين مغازه‌ها آتش گرفت و به خاطر موادي كه به اين لباسها مي‌زدنند خيلي زود به بقيه مغازه‌ها كشيده شد و چند تا از آنها آتش گرفتند بعد از چند ماه چند بازارچه و يك پاساژ بزرگ براي فروش اين لباسها ساخته شد و در واقع اگر با مجوز قانوني خريد و فروش نمي‌شوند جلوي آنها گرفته مي‌شد.
دكتر حميد عمادي متخصص بيماريهاي عفوني در اين باره مي‌گويد: شايد لباسهاي تاناكورا بعد از جوشاندن، شستن و اتو كردن مشكل جدي پزشكي نداشته باشد ولي هيچ گاه نمي‌توان توصيه به پوشيدن آنها كرد. زيرا بسياري از ميكروبها حتي بعد از شستن هم از بين نمي‌روند و تا زمان زيادي دوام مي‌آورند؛ مثلا قارچها
مي‌توانند عامل خطرزايي براي افرادي كه از اين لباسها استفاده مي‌كنند باشند و اگر به بدن افراد منتقل شوند ابتدا با خارش و مشكلات پوستي و بعد با خطرات جدي عفوني همراهند.
وي ادامه مي‌دهد: در واقع نمي‌توان به مصرف كنندگان اين لباسها اطمينان داد كه پوشيدن تاناكورا اگر تا به حال برايشان مشكلي ايجاد نكرده هميشه همين طور خواهد بود چون خيلي از ويروسهاي اين بيماري بعد از مدت طولاني خود را نشان مي‌دهند.
دكتر داوري متخصص پوست احتمال انتقال هرگونه بيماري از طريق پوشيدن اين لباسها را كم مي‌داند و مي‌گويد: اگر اين لباسها با شستن، ‌جوشاندن و يا اتو كردن ضد عفوني شوند هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد.
همچنين يكي از فروشندگان تاناكورا در مورد انواع آن توضيح مي‌دهد: لباسها دو دسته‌اند لباسهايي مثل كاپشن، كت، شلوار كمتر ممكن است موجب بروز مشكل شوند و لباسهاي زير چون در تماس مستقيم بدن هستند در انتقال بيماري‌ها مؤثرند.
وي اعتقاد دارد: اگر از نظر بهداشتي مشكلي باشد مربوط به گروه دوم است. من و خانواده‌ام كه سالهاست از اين لباسها استفاده مي‌كنيم با هيچ مشكل پزشكي مواجه نشديم.
اما ابوالقاسم شيرازي رييس اتحاديه پوشاك و لباس دوخته شهرستان تهران، پوشاك تاناكورا و استوك اروپايي را حامل انواع بيماري‌هاي واگيردار پوستي مي‌داند و تصريح مي‌كند: وزارت بهداشت بر واردات پوشاك قاچاق هيچ نظارتي ندارد.
او واردكنندگان بي نام و نشان و فاقد صلاحيت را مسؤول واردات پوشاك تاناكورا و استوك اروپايي مي‌داند و اظهار مي‌كند: اين عده با واردات قاچاق و پخش پوشاك وارداتي در مناطق جنوبي شهر اقدام به توزيع در بازار مي‌كنند.
رييس اتحاديه پوشاك و لباس دوخته شهرستان تهران با تاكيد بر اين كه در صورت آگاهي از عرضه پوشاك تاناكورا و استوك با فروشندگان برخورد قانوني مي‌كنيم‏، مي‌گويد: برخورد اتحاديه دردي را دوا نمي‌كند چراكه اين طيف قارچ گونه به سودآوري خود ادامه مي‌دهند پس زمينه‌ها بايد برطرف شود.
در عين حال يكي از مصرف‌كنندگان تاناكورا دليل خريد خود را مشكل اقتصادي بيان و خاطرنشان مي‌كند: من 4 تا بچه دارم كه هر كدامشان در سنين مختلف‌ و با سليقه‌هاي خاص هستند و براي تامين نيازشان نمي‌توانم از لباسهاي نو كه گرانند و دوام پاييني دارند استفاده كنم. ترجيح مي‌دهم پول كمتري براي خريد لباس بدهم و نياز آنها را همانطور كه دوست دارند تامين كنم.
او در ادامه مي‌گويد: شايد بعضي از مردم كه مثل من مشكل اقتصادي دارند به دليل بوي بد لباسهاي دست دوم از آنها فراري‌اند ولي با چند بار شستن اين بو هم از بين مي‌روند و قابل استفاده هستند.
همچنين دكتر سودبخش متخصص بيماريهاي عفوني در مورد علائم بيماريهاي عفوني ناشي از استفاده از اين لباسها مي‌گويد: با توجه به نوع بيماري علائم آن نيز متفاوت است بعضي از بيماريهاي‌ غير عفوني به صورت آلرژي، حساسيت پوستي و خارش ظاهر مي‌شوند. همچنين ويروسهايي به دستگاه تنفسي حمله مي‌كنند و بر روي آن اثر مي‌گذارند و نوع حادتر اين بيماري‌ها سياه زخم است كه هم مشكلات ريوي و هم پوستي حاد ايجاد مي‌كنند. البته بايد توجه كرد كه علائم اين بيماري‌ها بعد از چند هفته ظاهر مي‌شوند.
دكتر سيد مؤيد علويان معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز هشدار داد: اكثر لباسهاي دست دوم خارجي به صورت قاچاق و غير قانوني وارد كشور مي‌شوند.
وي در عين حال گفت: اين لباس‌ها نمي‌توانند عامل انتقال بيماري باشند، ولي وزارت بهداشت در صورت مشاهده چنين مواردي قطعا با آن برخورد خواهد كرد

امضای rahe kavir
خدايا كمك كن بهترين باشيم
rahe kavir آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات P30lords

ارسال موضوع جدیدپاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)


کاربران در حال دیدن موضوع: 1 نفر (0 عضو و 1 مهمان)
 
ابزارهای موضوع
نحوه نمایش

مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
انتخاب سریع یک انجمن

موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
مديريت خسارت جوندگان: با تأكيد بر كاهش خسارت ميكروتوس در سيستم هاي زراعي *Sahar* کشاورزی 0 08-02-2008 14:20
تجارت الكترونيك koroshkabir مدیریت 0 07-30-2008 12:41
لباس هاي فضانوردي چگونه كار مي كنند؟ (1) SOROOSH نجوم و اخترشناسی 0 06-13-2008 13:44
نگاهي به حرفه ناشناخته رفوگري در ايران SOROOSH تاریخ و باستان شناسی 0 05-02-2008 13:09
انتخاب روش مناسب براي تحليل داده هاي آزمايش پمپاژ در سفره هاي کارستي bb علوم زمین 0 03-17-2008 22:49


اکنون ساعت 16:41 برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd

تمامی فعالیت های انجمن های این سایت تابع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران میباشد و نشر مطالب آن منوط به اجازه از مدیران سایت یا ذکر لینک مستقیم منبع می باشد .
بهترین , بهترین انجمن های گفتگو ,behtarin